Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
В росії є дві бази чорноморського флоту — в Новоросійську та Севастополі. Українським військам, щоб позбавити ворожий флот логістики та засобів постачання треба знищити хоча б базу в окупованому Криму. Адже там заправляються озброєнням російські підводні човни, їм завантажують "Калібри" у надводному стані. Під час такого завантаження можна було б завдати їм удару. Про це розповів в ефірі військовий експерт Олег Жданов.
Ракетний комплекс ATACMS, фото Вікіпедія
Однак поки немає в України такого ракетного комплексу, який би діставав до Севастополя. Для цього потрібні ракети з дальністю польоту — 300-500 км, а "точка У", наприклад, летить лише 100-120 км.
Якщо вдасться вирішити дві ключові проблеми з ракетним озброєнням, то українські військові зможуть завдати удару по Керченському мосту, базі в Севастополі та аеродромах в росії, з яких летять винищувачі та проводяться ракетні обстріли нашої території.
Одна з проблем — постачання ракетних комплексів HIMARS або ATACMS, ракети яких летять до 300-500 км. Друга проблема — навчання військових веденню точних розрахунків та цих комплексах.
Ракети "Гарпун" і "Нептун" протикорабельні й можуть бути непридатними для влучання по наземних об'єктах. Однак можуть вразити кораблі в бухті чи порту.
Раніше ми писали, що відомо, скільки коштує крейсер "Москва" та чому це важка втрата для агресора. Треба розуміти, що це корабель радянського часу, вартістю приблизно 750
млн доларів з командою та штабом в 510 осіб, єдиний в Чорному морі
оснащений засобами ППО великого радіусу дії у вигляді С-300Ф — довга
рука флотської ППО. Тобто 50% ППО флоту росії в Чорному морі. Таких
втрат морська держава не зазнавала з часів Другої світової. "Москва" —
найбільший потопленний флагман протикорабельними ракетами.
Новини