Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
На сайті Верховної Ради зареєстровано два законопроекти про військову юстицію. Один з них передбачає процес створення Державного бюро військової юстиції, інший — внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення в статті, які стосуються відповідальності водіїв за порушення правил дорожнього руху тощо.
Фото ілюстративне / Pixabay
В Україні буде створено Державне бюро військової юстиції та військову поліцію. На ці органи буде покладено обов'язки проводити слідство в провадженнях, де фігурантами є військовослужбовці та резервісти, що перебували на службі на момент вчинення правопорушення.
Крім того, до юрисдикції Бюро відносяться й державний нагляд за дотриманням права в Збройних Силах, військових формуваннях, адміністраціях, оборонно-промисловому комплексі.
Слідчі Бюро будуть реєструвати заяви про правопорушення, здійснювати слідчі дії, забезпечувати виконання кримінальних покарань для засуджених військовослужбовців. Серед функцій Бюро й протидія диверсіям, тероризму у військових частинах, розшук вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, що були викрадені або втрачені з вини військових.
Бюро матиме право проводити фінансовий аудит, перевірку і моніторинг державних закупівель, перевіряти як виконується оборонне замовлення, чи використовуються кошти за цільовим призначенням тощо.
Державного бюро складатиметься з центрального апарату, головних регіональних управлінь, місцевих управлінь, спеціальних, навчальних та інших підрозділів, закладів й установ. У складі центрального апарату — Департамент військової юстиції; Департамент військової поліції; Департамент захисту прав та інтересів військовослужбовців і держави у сфері оборони та безпеки та інші підрозділи.
На військову службу до Державного бюро будуть приймати українців, які пройдуть професійний відбір.
Закон "Про Державне бюро військової юстиції" передбачає й порядок формування підрозділів військової поліції та перелік їх обов'язків. В законі прописано порядок створення військових комендатур в разі введення в Україні чи в окремих її місцевостях режиму воєнного або надзвичайного стану та настання особливого періоду.
Як повідомляв портал, в Україні створять кібервійська для захисту від зовнішніх загроз. Туди відбиратимуть найкращих фахівців, аби вони працювали на благо країни й посилити безпеку державних реєстрів та урядових ресурсів.
Новини