Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила, що в інтернеті з'явилися чергові фейки про те, що начебто буде проводитися мобілізація жінок. Однак, за її словами, це фейк, який поширюють в російському медіапросторі.
Жінки повинні ставати на військовий облік, фото Сухопутні війська Facebook ВСУ
Представниця Міноборони зазначила, що з 24 лютого не було примусової мобілізації жінок. Наразі потреби в примусовій мобілізації жінок немає, говорить вона. Крім того, обмежень для тих жінок, які стануть на військовий облік щодо виїзду з України не буде.
"Жодних обмежень, пов'язаних з мобілізацією, для перетину кордону щодо жінок немає і станом на зараз такі обмеження не плануються", — зазначила Ганна Маляр.
Раніше нардеп Денис Маслов пояснював, що з 1 жовтня 2022 року розпочнеться взяття жінок на військовий облік. Такі жінки будуть в списках запасу військових формувань.
"Але взяття на облік – це не мобілізація! Жінка на обліку стане військовозобов'язаною та перебуватиме у запасі ЗСУ чи іншого військового формування. Йдеться про професії, визначені в наказі Міноборони №313 від 11.10.2021р. Інженерія, телекомунікації, медицина, харчові технології, транспортні тощо. Жінки з неповнолітніми дітьми до 18 років – не підлягають призову", — наголосив нардеп.
Чи можуть українцям надсилати повістки через "Дію" розповіли в Мінцифрі.
Як писав портал, експерти для порталу "Коментарі" пояснили, які можуть бути наслідки від постановки жінок на облік і чи взагалі вдасться зробити таку титанічну роботу в короткий термін.
За словами міністра Рєзнікова, до нового переліку включили "спеціальності, які наші військові вважають актуальними у найближчій перспективі". Попередньо відомо, що це спеціальності та професії у галузі медицини, електроніки, зв'язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку й аудиту. Поки що остаточного переліку не сформовано. Надалі вноситиме зміни до списку професій Генштаб Збройних Сил.
Новини